Dzieci vs.przestępcy

Młodzież oraz książka to często wykluczające się dwa zupełnie równie zjawiska. Jednak nie można tego bagatelizować. Pomimo tego, że wiele osób zapowiada upadek tradycyjnie wydawanych książek na rzecz najnowszych wynalazków technologicznych warto temu przeciwdziałać. Książki to bardzo wartościowe rzeczy, które należy poznawać. Nie tylko z perspektywy podręczników do szkoły. Obecnie na rynku znaleźć można wiele fantastycznych powieści literackich, dzięki którym można przenieść się do świata fantasy. Można również sięgać po takie książki, gdzie opowiedziana jest historia, która może przydarzyć się …każdemu nastolatkowi. Idealna na tą okazję będzie książka pt.”Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi, Tom 1” Rafała Kosika.

Życie nastolatków

Jak nastolatkowie mogliby opisać swoje życie? Szkoła do której muszą chodzić, ponieważ rodzice ich do tego zmuszają. Na dodatek nauczyciele wymagają od nich rzeczy niemożliwych zapowiadając kolejne sprawdzany, które są coraz cięższe z roku na rok. Przecież nie można zapominać również o rodzicach, zwanych w skrócie ‘starymi”, którzy dosłownie czepiają się o wszystko. Oceny są za niskie, wygląd nieodpowiedni, żeby nie wspomnieć już o zachowaniu. Czy jest to idealne podsumowanie? Oczywiście, że tak. I takie właśnie jest życie trójki naszych bohaterów, którzy na dodatek w jednym momencie spotykają się w nowej szkole, w warszawskim gimnazjum, gdzie nie jest im łatwo się odnaleźć. Są zwyczajnymi nastolatkami, którzy mają swoje zdanie i chcą mieć przyjaciół, których nie łatwo im znaleźć. Jak się jednak okazuje – Felix, Net i Nika – doskonale czują się w swojej małej grupie, dlatego też zawiązuje się między nimi mocna więź przyjaźni.

Walka z przestępcami


Na tym można by zakończyć tą opowieść. Jednak wtedy byłaby ona zbyt nudna. Otóż trójka naszych przyjaciół ma wspaniałe zdolności. Nika doskonale zna się na telekinezie. Felix jest wspaniałym inżynierem, który potrafi zbudować coś prawie z niczego. Net z kolei zna się na hakowaniu włamując się do najpilniej strzeżonych baz. To właśnie ich wspaniałe umiejętności sprawiają, że stają oni oko w oko z bandą przestępców, którzy są nieuchwytni dla grupy policjantów. Czy uda im się rozwikłać zagadkę określaną mianem Gangu Niewidzialnych Ludzi? Czy młodzi ludzie będą umieli zmierzyć się ze sprawami, które sprawiają trudność policjantom z ogromnym doświadczeniem oraz wieloma wynalazkami pod ręką? Warto się tego dowiedzieć.  “Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi, Tom 1” Rafała Kosika stała się ogromnym hitem, który na stałe wpisał się do kanonu lektur szkolnych.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com