W świecie fantastyki

Fantastyka to taki dział literacki, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością przyciągając coraz to nowych miłośników takich dzieł. Wielu “starych wyjadaczy” przyznaje, że to Andrzej Sapkowski zapoczątkował takie zamiłowanie do dziwnych stworzeń, magii, czarodziejów. Po części można przyznać im rację, bo pomimo tego, iż na rynku od tego czasu ukazało się już wiele powieści fantasy, to saga Wiedźmin cieszy się największą popularnością. To na jej podstawie powstał film, gdzie główną rolą odegrał Michał Żebrowski. Netflix samodzielnie opracował na podstawie książki serial o przygodach Geralta. Nie można zapominać również o grach, które również cieszą się ogromną popularnością. Warto zacząć jednak od początku. Sięgnijmy po “Wiedźmin. Tom 1. Ostatnie życzenie” (https://www.taniaksiazka.pl/wiedzmin-tom-1-ostatnie-zyczenie-andrzej-sapkowski-p-503247.html).

Geralt z Rivii

Wiedźmin w dawnych czasach był postacią całkiem naturalną. Jego misja była ochrona ludzkości przed wszystkim co dziwne, niebezpieczne. Wszystkie potwory, które zagrażały ludziom miały zginąć z jego ręki. I tak było do czasu pojawienia się Geralta z Rivii, który również pełni rolę wiedźmina. Jednak już na pierwszy rzut oka wszyscy doskonale wiedzieli, że jest to ktoś zupełnie inny. Silny, dumny, mężny, umiejący zabijać, którego bały się największe stwory. Jednak sam Geralt niechętnie podchodził do zabijania. Na tyle, że kiedy tylko mógł stosował uroki aby pozbyć się zła. Często również ludzie próbowali wykorzystując jego dobre serce. Zamiast zapłaty za pozbycie się potworów, czy też innych dziwnych zjawisk, chcieli odprawić go z kwitkiem. Jednak Geralt nie dawał się wykorzystywać. Wiedźmin przemierzał doliny oraz góry udając się tam, gdzie został wezwany.

Poszukiwania siebie

W tej swojej wędrówce oprócz pozbywania się zła, Geralt miał jeszcze jeden cel. Chciał poznać prawdę o sobie. Kim tak naprawdę był? W szczególności, że w jego pamięci pojawiały się pewne dziury, których nie mógł w żaden sposób wypełnić. Doskonale pamiętał swoje walki z różnymi, dziwnymi stworzeniami, jednak jego pamięć ograniczała się tylko do tego czasu. Dlatego też pewnego dnia wiedźmin staje u bram świątyni Maltate. Okazuje się, że to tam odnajduje swoje wspomnienia oraz odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości. Jaka ona będzie. Na dodatek na jego drodze pojawia się Yennefer z Vengerbergu, czarodziejka. To właśnie ona staje się miłością jego życia, której niestety nie może towarzyszyć ze względu na swoje powołanie. “Wiedźmin. Tom 1. Ostatnie życzenie” Andrzeja Sapkowskiego świetnie wprowadza nas w świat fantastyki, która pokazuje nam swoje oblicza, często niespodziewane i zaskakujące.

Coffee obraz autorstwa nensuria - www.freepik.com